Wystawą obejmującą ponad czterdzieści prac, filmem biograficznym Jaapa M. Hemelrijka chcemy oddać cześć pamięci tego zaangażowanego holenderskiego artysty, który pomimo niezliczonych przeszkód stających mu na drodze w jego krótkim życiu całkowicie poświęcił się sztuce.
Wcześniej w tym roku dzieła Maxa van Dama zostały wystawione w pięciu miejscach w Winterswijk oraz w Aalten (w Holandii): w De Museumfabriek, De Wereld van Wenters, het Nationaal Onderduikmuseum oraz w synagogach w Winterswijk i Aalten. Stowarzyszenie Het Museum oraz inne holenderskie instytucje dzięki pomocy rodziny Hemelrijk zebrały na przestrzeni lat pokaźną kolekcję obrazów i szkiców.

Wernisaż wystawy: 14 października 2018 r. godz. 17.00
Czas trwania ekspozycji : 14 października 2018 r. – 19 marca 2019 r.

… maluję portret Frenzela, siadam do niego codziennie na pół godziny. Powinienem oddać nie tylko jego podobieństwo, ale także ukazać jego duszę, a to jest dla mnie niemożliwe…

Czas trwania wystawy: 14 października 2018 r. - 19 marca 2019 r.