Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawą obejmującą ponad czterdzieści prac, filmem biograficznym Jaapa M. Hemelrijka chcemy oddać cześć pamięci tego zaangażowanego holenderskiego artysty, który pomimo niezliczonych przeszkód stających mu na drodze w jego krótkim życiu całkowicie poświęcił się sztuce.
Wcześniej w tym roku dzieła Maxa van Dama zostały wystawione w pięciu miejscach w Winterswijk oraz w Aalten (w Holandii): w De Museumfabriek, De Wereld van Wenters, het Nationaal Onderduikmuseum oraz w synagogach w Winterswijk i Aalten. Stowarzyszenie Het Museum oraz inne holenderskie instytucje dzięki pomocy rodziny Hemelrijk zebrały na przestrzeni lat pokaźną kolekcję obrazów i szkiców.

Wernisaż wystawy: 14 października 2018 r. godz. 17.00
Czas trwania ekspozycji : 14 października 2018 r. – 19 marca 2019 r.

… maluję portret Frenzela, siadam do niego codziennie na pół godziny. Powinienem oddać nie tylko jego podobieństwo, ale także ukazać jego duszę, a to jest dla mnie niemożliwe…

Czas trwania wystawy: 14 października 2018 r. - 19 marca 2019 r.