Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inaugurując obchody Roku Kolberga zorganizowaliśmy wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie warsztaty Busłowe łapy. Zaproszenie na zajęcia warsztatowe przyjęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką p. Eweliny Komaszewskiej i Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką p. Agaty Popik.

Zaproszonych uczniów po wystawie Chłopskie pielgrzymowanie oprowadziła p. Anita Lewczuk vel Leoniuk. Licealistki przedstawiły w formie widowiska obrzędowego opowieść o bocianach i cieście nazywanym busłowe łapy (busioł - bocian). Uczniowie dowiedzieli się jak upiec pięciopalczaste bułki, jaka jest ich symbolika związana ze Świętem Zwiastowania Najświętrzej Marii Pannie (obchodzone 25 marca). Dzieci usłyszały opowieści o obyczajach ludowych związanych z tym świętem, śpiewały pieśń o wielkanocnym jajeczku i przywoływały bociany. Na zakończenie odbył się konkurs na najlepiej samodzielnie wykonaną busłową łapkę.

W przygotowaniu warsztatów pomagały nauczycielki ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie - Urszula Kalenik i Renata Holaczuk.


Zapraszamy na XVIII Festiwal Trzech Kultur

22-24 września 2017 roku

 

 plakatwww

 

 

afisz B2 01www

 Dofinansowano ze środków

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 800px Logo MKiDN RP

 

logo marzałek

logo lubelskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FESTIWAL TRZECH KULTUR

logo drzewko kolor