19 kwietnia 2013 r. w Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego gościła delegacja parlamentarzystów holenderskiej prowincji Geldria oraz przedstawiciele stowarzyszenia Stichting Sobibor.

Goście zwiedzili wystawę Pamięć nie zna przedawnienia, której holenderską wersję językową sfinansowała prowincja Gelderland. Wystawa przedstawia wyniki wieloletnich badań archeologicznych prowadzonych na terenie Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze oraz wydobyte z ziemi artefakty.
Jesienią tego roku wystawa odwiedzi miasto partnerskie Powiatu Włodawskiego – holenderski Elburg.

Tradycyjnie w czasie pobytu holenderskich przyjaciół wręczono nagrody w konkursie plastycznym upamiętniającym ofiary zagłady w Sobiborze. Zwycięzcą został Sławomir Nowak z II LO we Włodawie, którego praca Z niezapomnianego Sobiboru zachwyciła jury konkursu. Opiekunem Sławka jest mgr Mariusz Czuj.

Poczęstunek i wspólne rozmowy przy kawie i herbacie zakończyły spotkanie.
Do zobaczenia za rok!