11 czerwca 2013 w Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego miało miejsce rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkurs Artystycznego im. Stefana Sidoruka „Obrazy i Słowa". Organizatorami konkursu było Muzeum oraz ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie. Nagrody wręczał Wiesław Holaczuk – starosta włodawski.

W kategorii recytatorskiej komisja wysłuchała i oceniła 23 recytatorów. Przy ocenie wzięto pod uwagę: dobór tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Przyznano następujące miejsca: I miejsce – Dominika Szubarczyk - ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie; II miejsce – Aleksandra Kowalczuk - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego we Włodawie, III miejsce – Marcin Jankowski - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego we Włodawie.

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Terlecka - Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie; Michał Iwaniuk - Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie; Dominik Kościuk - Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie; Karolina Wegiera – Publiczne Gimnazjum w Wyrykach; Magdalena Koleśnik – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie oraz Weronika Michalczuk – Publiczne Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Sławatyczach.

W kategorii plastycznej nagrody otrzymali: Damian Gugała, Dominika Cichosz oraz Diana Bajko. Wyróżnienia zaś: Natalia Muzyka, Katarzyna Śniadkowska i Małgorzata Dorosz.

Nagrodzonymi w kategorii konkursu fotograficznego zostali: Patrycja Woźniak, Mateusz Witkowski i Justyna Żak. Wyróżnienie powędrowało do Aleksandry Baran.