8 kwietnia Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich obchodziło Dzień Patrona i świętowało jubileusz 15-lecia istnienia. W uroczystości uczestniczył Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski, Starosta Powiatu Włodawskiego Wiesław Holaczuk, Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki, duchowni, przedstawiciele sąsiednich samorządów, dyrektorzy szkół z miasta i gminy oraz licznie zgromadzona młodzież.

Uczestnicy obchodów po części oficjalnej obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich, a następnie wzięli udział w otwarciu okolicznościowej wystawy „Od Augusta do Augusta. Historia włodawskiej linii rodu Zamoyskich” przygotowanej przez mgr Piotra Czyża w Budynku Administracyjnym Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Na placu muzealnym koła gospodyń wiejskich z Gminy Włodawa zaprezentowały smaczne i starannie wykonane wyroby i wypieki kulinarne nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Można je było nabyć i na miejscu posmakować.

Uczniom, nauczycielom i Panu Dyrektorowi Dariuszowi Semeniukowi życzymy sukcesów i kolejnych równie udanych jubileuszy.