10 kwietnia Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego odwiedzili goście ze stowarzyszenia Stichting Sobibor z Amsterdamu. Goście jak co roku przybyli oddać hołd ofiarom Holocaustu zamordowanym w pobliskim Sobiborze. Tradycją stało się, że w czasie ich pobytu ogłaszane są wyniki konkursu plastyczno-fotograficznego "Ziemio, nie zakrywaj krwi mojej" organizowanego przez Stichting Sobibor, Stowarzyszenie Upamiętnienia Sobiboru i Starostwo Powiatowe. Nagrodzone prace są prezentowane w Muzeum.

W tym roku jury przyznało I miejsce Wiktorii Bójko z I LO im. T. Kościuszki we Włodawie za pracę "Szoah". Wyróżnienia otrzymali: Dawid Szaniawski - SOSW im. ks. J. Twardowskiego we Włodawie za pracę fotograficzną "Dzieli nas wiele, łączy ciekawość innej kultury"; Magdalena Makarewicz - I LO im. T. Kościuszki za pracę "Z dziedzictwa wlodawskich Żydów"; Wojciech Nowak - Gimnazjum im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Hannie za pracę "Obóz zagłady w Sobiborze" oraz Klaudia Kuśmierczyk - SOSW im. ks. J. Twardowskiego we Włodawie za pracę "Strach".

Uczniami opiekowali się: p. Elżbieta Ruta, p. Ewa Połuszańczyk-Oksytiuk, p. Katarzyna Smolik, p. Marek Buczek, p. Mariusz Czuj - wszystkim opiekunom dziękujemy za współpracę.

Po wręczeniu nagród i obejrzeniu wystawy prac konkursowych holenderscy goście zwiedzili muzeum i wystawę "Pamięć nie zna przedawnienia" - przedstawiającą wyniki prac archeologicznych na terenie Sobiboru.