Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Muzeów w dniu 17 maja 2014 r. W ramach obchodów święta nasze muzeum, podobnie jak wiele innych instytucji kulturalnych i historycznych na całym świecie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających, organizując liczne atrakcje tj. wystawy, warsztaty, wykłady, koncerty, programy edukacyjne i inne wydarzenia. Święto ma ukazać rolę i znaczenie muzeów dla rozwoju społeczeństwa. Dla nas muzealników jest to przede wszystkim niebywała okazja do pokazania Państwu naszej pasji, promocji naszej instytucji i ukazania piękna zabytku, z którym na  co dzień mamy zaszczyt obcować. To także okazja do wspólnego świętowania z każdym z Was, gdyż muzeum nie ma racji bytu bez gości i zwiedzających.

Wspólnie świętujmy ten dzień. Serdecznie zapraszamy.