Wystawa to próba ukazania dwóch literackich światów. Żydowski Kazimierz, tak pięknie opiewany przez żydowskiego pisarza Szaloma Asza, dawno przestał już istnieć, natomiast świat wyobraźni, wykreowany przez polskiego pisarza żydowskiego pochodzenia, Brunona Schulza, zyskuje sobie coraz liczniejszych zwolenników na całym świecie. Rysunki są inspirowane prozą obydwu wielkich pisarzy, klimatem obu, niegdyś licznie zamieszkałych przez Żydów miasteczek.

Stanisław Ożóg - ur. 1952. W latach 1972-1978 studiował w Hochschule fur Graphik und Buchkunst w Lipsku, na wydziale Grafiki Książki. Zajmuje się projektowaniem graficznym wydawnictw. Ilustruje bajki dla dzieci, powieści, tomiki poezji. Od 1987 roku bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Ilustratorów. Swoje rysunki inspirowane prozą Brunona Schulza wystawiał dwukrotnie (2008, 2010) podczas Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu oraz w Lwowskiej Galerii Obrazów jak również w Instytucie Polskim w Sofii, w Bułgarii (2011).

Czas trwania wystawy: 22.09.2017 r. - 28.02.2018 r.