Celem wystawy jest ukazanie różnorodności i piękna obchodów święta Zmartwychwstania Chrystusa, najważniejszego święta w prawosławiu. Zamierzeniem autorów było również pokazanie, że Pascha na całym świecie jest jednakowo radosnym, wielkim świętem i choć obchodzona jest w odmiennych sceneriach, ale zawsze w tym samym duchu. Wystawa oddaje bogactwo, nastrój, barwę przygotowań, uroczystości, ludowych zwyczajów, ducha modlitwy i paschalnej radości.

Wystawa stała się plonem konkursu ogłoszonego z inicjatywy sekretariatu Międzyparlamentarnego Zgromadzenia Prawosławia (MAP) oraz serwisu OrthPhoto.net. Na konkurs spłynęło 1098 prac z prawie stu krajów od 228 autorów – fotografów zawodowych i amatorów. Wybór najlepszych prac, zaprezentowanych na wystawie, oraz najlepszych z najlepszych, czyli nagrodzonych, był rzeczywiście trudny. Temat, który objął także Wielki Post, Palmową Niedzielę, Wielki Tydzień i oczywiście Paschę, okazał się być niezwykle inspirujący i wielobarwny, co też pokazały świetne prace, tworzące tę niezwykle interesującą wystawę (galeria).

Czas prezentacji ekspozycji : 13 marca – 29 kwietnia 2016 r.