„Vlodaviana w archiwach Jasnej Góry, krakowskiej Skałki i miejscowych zbiorów klasztornych"

Wystawa, sięgając do początków konwentu klasztoru oo. Paulinów we Włodawie, prezentuje najstarsze dokumenty archiwalne pochodzące z Włodawy, a znajdujące się obecnie w archiwach na Jasnej Górze (w tym: listy o. Dominika Paprockiego, pierwszego przeora klasztoru, kronikę jego autorstwa dot. początków fundacji włodawskiej, inwentarze kościoła i klasztoru XVIII i XIX w.) krakowskiej Skałce (tj. listy o. Dominika Paprockiego z 1706 r. z opisem męczeńskiej śmierci o. Kajetana Młynarskiego we Włodawie czy rękopisy kazań wygłoszonych we Włodawie ok. 1840 r.) i miejscowych zbiorów klasztornych (np. najstarsze księgi metrykalne, dokumenty z XVIII i XIX w. czy XVIII-wieczne inwentarze kościoła).

Komisariat wystawy: o. Dariusz Cichor
Czas trwania ekspozycji: 20 -25 września 2015 r.