„W kręgu chasydów" wystawa zdjęć autorstwa izraelskiego fotoreportera Gila Cohena-Magena

Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały wykonane przez izraelskiego fotografa Gila Cohena-Magena. Było to jedno z typowych reporterskich zleceń, które otrzymał od Agencji Reutera, zadanie sfotografowania jerozolimskiej dzielnicy Mea Szearim. Zlecenie przerodziło się w trwający ponad 10 lat autorski projekt.
Społeczności, które postanowił udokumentować, zgodnie z Księgą Wyjścia zabraniają wykonywania zdjęć. Determinacja i cierpliwość fotografa sprawiły, że z czasem jego obecność zaczęła być akceptowana, a projekt, który rozpoczął się w Dzielnicy Stu Bram, objął również inne miejsca.
Autor zdjęć, znany izraelski fotoreporter Gil Cohen-Magen, to wieloletni współpracownik agencji tj. ReutersaczyHaaretz, laureat kilku nagród za fotografie prasową i reportażową. Jego zdjęcia gościły na okładkach najpoczytniejszych tytułów prasowych na świecie, a jedna z jego fotografii znalazła się w zestawianiu 100 najważniejszych zdjęć poprzedniej dekady.
Prezentacja wystawy koordynowana jest przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

Komisariat wystawy: Anita Lewczuk vel Leoniuk
Czas trwania ekspozycji: 18 września - 11 listopada 2015 r.