Bug to rzeka niezwykła. Na stałe wpisała się w historię Włodawy za sprawą radiowego komunikatu meteorologicznego o godz. 12.

„na Bugu we Włodawie" to wielotematyczna wystawa czasowa, mająca na celu przedstawienie Włodawy jako miejscowości położonej nad piękną rzeką Bug oraz pokazanie najciekawszych rzeczy i wydarzeń z tym miejscem związanych: starych zdjęć i informacji o mostach na Bugu we Włodawie czy miejscowościach położonych po jej drugiej stronie, starych młynach i ludziach tu żyjących...
Otwarciu wystawy towarzyszyła prezentacja multimedialna o walorach przyrodniczych terenów nadbużańskich. Pokazu swoich zdjęć dokonał Leszek Niejedli.

Wystawa czynna od 11 września 2010 r. do 31 grudnia 2010 r.
Autor wystawy: Małgorzata Podlewska - Bem