Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 2000

Okres trwania wystawy
Tytuł wystawy
marzec Wystawa czasowa pt.„Spadkobiercy Czyngis–chana" ze zbiorów Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
kwiecień Wystawa czasowa pt. „Piękno utracone, piękno dostrzeżone". Po dworach, dworkach i pałacach Ziemi Podlaskiej i Chełmskiej (fotogramy i elementy wyposażenia wnętrz) ze zbiorów Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Chełmie i własnych.
październik Wystawa czasowa pt. „Bug - rzeka o wielu obliczach", fotografia barwna M. Nasiadki i M. Kameli.
październik Wystawa czasowa pt. „Bizantyńsko-słowiańska Orędowniczka" (ikony, feretrony cerkwi prawosławnych z regionu - Horostyty, Chełma, Włodawy) oraz ze zbiorów Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
październik Wystawa czasowa pokonkursowa pt. „Świat Trzech Kultur" - rysunki zabytkowych budowli sakralnych w regionie, autorstwa dzieci i młodzieży.
październik Wystawa czasowa pt. „W papierze i kamieniu", motyw symboliki żydowskiej w wycinankach i rysunkach Moniki Krajewskiej ze zbiorów autorki.
październik Wystawa stała pt. „W pokoju mełameda" nauczyciela szkoły religijnej (aranżacja wnętrza południowego alkierza synagogi).