Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 1997

Okres trwania wystawy
Tytuł wystawy
styczeń Wystawa czasowa pt. „Afrykańskie fantasmagorie" (afrykańskie tkaniny batikowe) ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
luty Wystawa czasowa pt. „Medale i medaliony chełmskie", zbiory Działu Historycznego Muzeum Okręgowego w Chełmie oraz własne.
maj Wystawa czasowa pt. „Polichromie nagrobków żydowskich", rysunki kolorowych rekonstrukcji polichromii nagrobnych Andrzeja Trzcińskiego – zbiory autora.
czerwiec Wystawa czasowa pokonkursowa „Moja przygoda w Muzeum", nagrodzone i wyróżnione rysunki dzieci i młodzieży z województwa chełmskiego.
lipiec Wystawa czasowa pt. „Broń łowców i wojowników" ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
październik Wystawa czasowa pt. „Nekropolie II Rzeczypospolitej" (rysunki prof. Wiktora Zina) ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie.