Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 1991

Okres trwania wystawy
Tytuł wystawy
styczeń Wystawa czasowa pt.„Kwiaty wsi" ze zbiorów własnych oraz Muzeum Okręgowego w Białej Podlaskiej, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Muzeum Lubelskiego.
marzec Wystawa czasowa pt. „Z dziejów ceramiki chełmskiej" ze zbiorów własnych, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie i Muzeum Okręgowego w Chełmie.
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Moda Indian Meksyku" ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
lipiec Wystawa czasowa pt. „Biskupin" ze zbiorów Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
październik Wystawa czasowa pt. „Bliżej Romanowa" (życie i twórczość J. I. Kraszewskiego) ze zbiorów Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.
listopad Piąta ekspozycja stała pt. „Z życia wsi włodawskiej" ze zbiorów własnych (narzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego, naczynia, tkaniny, stroje z podwłodawskich wsi).