Wykaz ekspozycji organizowanych w roku 1987

Okres trwania wystawy
Tytuł wystawy
styczeń Wystawa czasowa autorska pt. „Szkło artystyczne Grażyny Unold", zbiory własne artystki- plastyka.
luty Wystawa czasowa pt. „Malarstwo Juliana Bajkiewicza" ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Chełmie.
kwiecień Wystawa czasowa pt. „Ludowe garncarstwo Lubelszczyzny" ze zbiorów własnych i Muzeum Okręgowego w Lublinie.
maj Wystawa czasowa pt. „Dawne i współczesne tkactwo włodawskie" ze zbiorów własnych oraz depozytów indywidualnych tkaczek wsi podwłodawskich.
czerwiec Wystawa czasowa pt. „Las - tradycje i współczesność"- zbiory Nadleśnictwa Włodawa, kolekcja prywatna.
wrzesień Wystawa czasowa pt. „Szkło artystyczne i użytkowe Wszechwłoda Sarneckiego" zbiory własne artysty-plastyka z Warszawy.
listopad Wystawa czasowa pt. „Sudan - ludy rolnicze i plemiona koczownicze północno-wschodniego Kordofanu" ze zbiorów Muzeum Ziemi Kaliskiej oraz prywatnych kolekcjonerów.
grudzień Trzecia ekspozycja stała pt. „Włodawa w starej fotografii" ze zbiorów własnych.